З днем Конституції України!

28.06.2016
den_konstytucii_ukrainy_3_900_650x410

20 років тому було прийнято основний закон нашої держави – Конституцію України.

Цей документ став першим важливим кроком, який визначив конституційний устрій нашої країни, ознаменував закріплення нашої незалежності  та волю українського народу.

Саме Конституція є фундаментом для моделі розвитку всіх сфер суспільних відносин, а отже має найвищу цінність та може мати успіх за трьох умов, які мають бути реалізовані в принципах Конституції:

  1. Конституція повинна бути надійно захищена від свавільної зміни в залежності від політичної кон’юктури;
  2. Конституція має виконуватись безумовно, а її порушення бути підставою для невідворотної юридичної відповідальності;
  3. Конституція повинна забезпечити стабільність та збалансованість органів держави, які формуються демократичним способом, та спрямовують свою діяльність виключно в інтересах суспільства та громадян.

Як правозахисники, ми стверджуємо, що Конституція України 1996 року була прогресивним та великим кроком у сфері встановлення прав людини та їх захисту.

Разом з тим, нажаль, ми також стверджуємо, що Конституція України не мала ні однієї із трьох умов, що протягом цих 20 років неодноразово  призводило та досі призводить до кризових явищ в нашій країні.

Україна об’єктивно потребує нового основного закону.

Але на цьому, можливо, довгому шляху до нового суспільного договору, ми щиро бажаємо всім нам, громадянам нашої України, впевненності в тому, що всі права можуть бути надійно захищені, мудрості та сил для еволюційного, але стрімкого розвитку та побудови успішної України.